آیین کلنگ زنی پیاده راه سازی میدان توحید(ارگ) و رونمایی از ماشین آلات سنگین جدید شهرداری کرمان

آیین کلنگ زنی پیاده راه سازی میدان توحید(ارگ) و رونمایی از ماشین آلات سنگین جدید شهرداری کرمان

آیین کلنگ زنی پیاده راه سازی میدان توحید(ارگ) و رونمایی از ماشین آلات سنگین جدید شهرداری کرمان

0000000-0-.jpeg

در هفتۀ چهل‌ودوم پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛
آیین کلنگ زنی پیاده راه سازی میدان توحید(ارگ) و رونمایی از ماشین آلات سنگین جدید شهرداری کرمان
 


عصر امروز، در هفتۀ چهل‌ودوم پویش «افتتاح» شهرداری کرمان با شعار «هر هفته یک افتتاح»، از پنج دستگاه ماشین‌آلات سنگین شهرداری کرمان رونمایی و پیاده راه سازی میدان «توحید» (ارگ) و خیابان «تجلی» کلنگ‌زنی شد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، استاندار کرمان در این آیین که رییس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار کرمان و برخی از مدیران شهرداری حضور داشتند، گفت: در شهر کرمان در مقایسه با دیگر شهرها، در بخش مدرن، زیبایی‌های خاص شهری ایجاد شده، اما در حوزۀ بافت قدیمی و ایجاد پیاده‌راه‌ها، نمود زیادی ندارد؛ هرچند کارهای خوبی آغاز شده و تعدادی از آثار و بافت تاریخی هم احیا شده است.
علی زینی‌وند با تشکر از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار کرمان و معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: اینکه در این پروژه هیچ درختی حذف نشده، بسیار عالی است.
وی افزود: باید این‌گونه پروژه‌ها بیشتر در شهر اجرا شود؛ ضمن اینکه امیدوارم پروژۀ اتصال ساختمان جدید استانداری به شهرداری به‌عنوان یک پروژۀ کم‌نظیر نیز طراحی و به‌زودی اجرا شود.
استاندار کرمان تأکید کرد: امیدوارم پروژه‌های پیاده‌راه‌سازی که شهرداری پیشنهاد داده، در همین دورۀ شورا و شهرداری تکمیل و اجرا شود و در دوره‌های بعدی شورا و شهرداری نیز، استمرار داشته باشد.
شهردار کرمان نیز در این آیین با بیان اينکه مجموعۀ میدان «توحید»(ارگ)، میدانی تاریخی و شروع بازار بزرگ کرمان است که در دوره‌های مختلف تغییراتی کرده است، افزود: همین‌طور که رویکرد همۀ شهرهای دنیا به سمت پیاده‌راه کردن بسیاری از مسیرهای سواره‌رو است، طراحی پیاده‌راه‌سازی میدان «توحید»(ارگ) نیز از پایان دورۀ قبل شورا و شهرداری، شروع شده بود و در این دوره پس از جلسه با مشاور طرح، کار با جدیت بیشتری آغاز و خیابان «تجلی» هم به پروژه اضافه شد.
سیدمهران عالم‌زاده با بیان اینکه مشاور بر روی کل محدودۀ «گلبازخان» کار کرده و پیشنهادات وی در کمیسیون ماده پنج نیز تأیید شده است، گفت: مسألۀ دیگر در این محدوده، دغدغۀ اصناف بود که اگر میدان «توحید» پیاده‌راه شود، چه تأثیری بر روی کسب‌وکار آن‌ها خواهد گذاشت؟
وی افزود: در تمام دنیا تجربه نشان داده پیاده‌راه‌سازی باعث رونق کسب‌وکار می‌شود؛ ضمن اینکه برای رفع نگرانی کسبه، طرح را به سه فاز تقسیم کردیم که فاز اول، داخل میدان «توحید» است که امروز کلنگ اجرای آن زده شد.
شهردار کرمان ادامه داد: فاز دوم، در خیابان «تجلی» اجرا خواهد شد و فاز سوم نیز رینگ پیرامونی میدان «توحید» است.
عالم‌زاده با بیان اينکه مجموع این پروژه ۲۷ هزار مترمربع است، گفت: در اجرای این پروژه، تمام درختان داخل میدان «توحید» حفظ خواهد شد.
وی افزود: در این طرح، میدان «توحید» پیاده‌راه خواهد شد؛ ضمن اینکه محلی برای برگزاری فعالیت‌های نمایشی نیز در آن در نظر گرفته شده است.
شهردار کرمان خاطرنشان کرد: به‌تدریج با فعالیت میدان و رویکرد فرهنگی اجتماعی که برای آن پیش‌بینی شده، تعدادی از مشاغل اطراف میدان که مناسب نیستند، به‌واسطه حضور مردم و نوع فعالیت‌ها، حذف، و کسبۀ حوزۀ صنایع دستی و گردشگری، جایگزین آن‌ها خواهند شد.
عالم‌زاده افزود: بهسازی ایستگاه‌های اتوبوس، تاکسی و ساخت پارکینگ نیز در این منطقه پیش‌بینی شده است؛ ضمن اینکه همزمان با این پروژه، پارکینگ‌های پروژۀ «صاروج» هم آماده می‌شود تا در این محدوده با کمبود پارکینگ مواجه نباشیم.
وی ادامه داد: قرارداد این طرح ۱۲ میلیارد تومان برآورده شده بود، اما با اعتباری حدود ۲۰ میلیارد تومان اجرا می‌شود.
شهردار کرمان با بیان اینکه این پروژه، طی ۱۰ ماه اجرا خواهد شد، گفت: البته پیمانکار قول داده فاز اول طی چهارماه به پایان برسد.
عالم‌زاده اظهار امیدواری کرد تا پایان این دوره از شورا و مدیریت شهری، فاز نخست این پروژه به پایان برسد و گفت: امیدواریم این پروژه، آغاز پروژه‌های پیاده‌راه‌سازی در شهر کرمان باشد.
وی به پروژۀ پیاده‌راه میدان «شورا» هم اشاره کرد و گفت: طرح این پروژه وجود دارد و آماده اجرای آن هستیم.
شهردار کرمان افزود: پروژۀ میدان «کوثر» نیز توسط مشاور در حال مطالعه است.

رونمایی از پنج دستگاه ماشین‌آلات سنگین شهرداری کرمان
شهردار کرمان درخصوص رونمایی از پنج دستگاه ماشین‌آلات سنگین خریداری‌شده توسط شهرداری کرمان نیز گفت: این پنج خودرو که امروز به ناوگان شهرداری کرمان اضافه می‌شود، با اعتبار ۶ میلیارد تومان خریداری شده‌ که اگر در حال حاضر خریداری می‌شدند، باید بیش از  ۸ میلیارد تومان هزینه می‌کردیم.
عالم‌زاده ادامه داد: البته در حال حاضر مصوبه جدیدی از شورا داریم که تعداد دیگری ماشین‌آلات سنگین خریداری و به ناوگان شهرداری کرمان اضافه کنیم.
وی با بیان اینکه در سه سال گذشته ناوگان سبک شهرداری تقریباً نوسازی شد، گفت: همچنین ناوگان اتوبوسرانی شهرداری نوسازی و بهسازی شد؛ ضمن اینکه ۲۰ دستگاه اتوبوس جدید نیز خریداری کردیم.
شهردار کرمان افزود: ماشین‌آلات سنگین شهرداری دچار مشکل بود که با روندی که آغاز شده، تا پایان این دوره، این مشکل هم برطرف و تمام ماشین‌آلات سنگین شهرداری نوسازی و تعدادی هم خریداری می‌شود.

ارسال نظر