ضرورت برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در مناطق کم‌برخودار

ضرورت برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در مناطق کم‌برخودار

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان با شهردار منطقه یک دیدار و گفت‌و‌گو کرد

ضرورت برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در مناطق کم‌برخودار

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان با شهردار منطقه یک دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
محمد جهانشاهی در این دیدار با اشاره به پیشینۀ تاریخی و جمعیت منطقه یک شهری کرمان گفت: با توجه به حضور حدود 170 نفر از جمعیت شهر کرمان در محدودۀ منطقه یک شهری، برنامه‌ریزی فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در این منطقه، مورد توجه همکاران ما قرار دارد.
وی افزود: همچنین با توجه به این‌که بخش مهمی از امکانات هم در این منطقه شهری قرار دارد؛ با هماهنگی شهرداری منطقه یک می‌توانیم بهره‌برداری بهتری از امکانات موجود داشته باشیم.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برنامه‌ریزی برای مناطق محروم و کم‌برخودار در محدودۀ منطقه یک را هم ضروری دانست و گفت: امیدوارم با همکاری شهردار و همکاران شهرداری منطقه یک، برنامه‌ریزی جدی و قابل قبولی برای مناطق کم‌برخوردار داشته باشیم.
جهانشاهی به تشکیل شوراهای اجتماعی محله هم اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که شکل‌گیری شوراهای اجتماعی محله به‌طور جدی در دستور کار قرار گرفته و با برون‌سپاری، سرعت خوبی پیدا کرده؛ با تشکیل این نهاد مدنی مردم در تصمیم‌گیری‌ها نقش مهم‌تری ایفا خواهند کرد.
وی از اعلام فراخوان شکل‌گیری خانه‌های فرهنگ مشارکتی هم خبر داد و گفت: درصدد هستیم با همکاری شهرداری‌های مناطق، نسبت به شکل‌گیری خانه‌های فرهنگ مشارکتی در نقاط مختلف شهر به‌ویژه مناطق کم‌برخوردار از فضای فرهنگی، اقدام کنیم.
جهانشاهی همچنین همکاری شهرداری منطقه یک برای افزایش سرانه‌های ورزشی در این منطقه را خواستار شد.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با اشاره به یک‌صدسالگی تأسیس شهرداری کرمان گفت: با توجه به اهمیت فرا رسیدن یک‌صدسالگی تأسیس شهرداری، باید ضمن افزایش تعاملات درون‌سازمانی، تمام داشته‌ها ازجمله منابع مالی و نیروی انسانی را در کنار یک‌دیگر داشته باشیم، تا برنامه‌های یک‌صدسالگی شهرداری به بهترین شکل برنامه‌ریزی و برگزار شود.
شهردار منطقه یک کرمان نیز در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های مختلف مناطق پنج‌گانه شهرداری گفت: یکی از دغدغه‌های جدی شهرداری منطقه یک در کنار تمام فعالیت‌های مختلف، پرداختن به موضوعات فرهنگی و اجتماعی است.
رضا خیاط‌زاده در عین حال بیان کرد: البته سیاست‌گذار و برنامه‌ریز در حوزۀ فرهنگی و اجتماعی، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی است؛ بنابراین، برنامه‌هایی که در این سازمان تعریف و اعلام شود، با کمک سایر همکاران منطقه یک پیش خواهیم برد.
لازم به ذکر است؛ در این نشست در خصوص افزایش سرانه ورزشی در محدودۀ منطقه یک، نگهداری اماکن و فضاهای ورزشی شهرداری و راه‌اندازی خانه‌های فرهنگ مشارکتی در محدودۀ این منطقه، گفت‌و‌گو و تبادل‌نظر شد.

ارسال نظر