1200 نفر در اقامتگاه های بوم‌گردی کرمان ‌اشتغال دارند

1200 نفر در اقامتگاه های بوم‌گردی کرمان ‌اشتغال دارند

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: در طول سه سال اخیر 1200 نفر در اقامتگاه‌های بوم‌گردی این استان مشغول به‌کار شده‌اند که از این تعداد 621 نفر زن و مابقی مرد هستند

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین مدیرکل میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان غلامرضا فرخی بیان کرد: در حال حاضر، ۳۲۰ اقامتگاه بوم‌گردی در مناطق مختلف استان مشغول به فعالیت و خدمت‌دهی به گردشگران هستند و ۷۱ اقامتگاه بوم‌گردی در روستاهای هدف گردشگری راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به این‌که ظرفیت اقامت در واحدهای بوم‌گردی استان کرمان ۹ هزار و ۷۳۰ نفر است، گفت: اقامتگاه‌های بوم‌گردی، ‌روستاهای استان را رونق بخشیده و ظرفیت اقامتی این خطه را نیز افزایش داده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان کرمان بیان کرد: با توجه به استقبال بالای گردشگران از اقامتگاه‌های بوم‌گردی، ‌احیای بافت‌های سنتی روستاها با هدف راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی در اولویت قرار گرفته است.

وی با اشاره به بازاریابی، ‌تبلیغات و معرفی اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان به گردشگرانی که به کرمان سفر می‌کنند، تأکید کرد: طرح استانداردسازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی و نظارت بر این اماکن به‌صورت مستمر در حال انجام است.

استان کرمان با هفت اثر ثبت جهانی، ‌۷۰۰ اثر ثبت‌شدۀ ملی و حدود 7000 اثر تاریخی و طبیعی از مقاصد مهم گردشگری کشور محسوب می‌شود

ارسال نظر